Безпека під час Новорічних, Різдвяних свят та на зимових канікулах
Незабаром новорічні свята, які принесуть в кожний дім радість та надії, на кращі зміни в житті.Нагадуємо вимоги правил безпеки під час святкування Новорічних і Різдвяних свят та на зимових канікулах.
Правила пожежної безпеки
1. Пожежній безпеці ялинки варто приділити особливу увагу. Адже Новий рік – це свічі, хлопавки й вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. Причому штучні при цьому ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й “розтікаються”, а виходить, ліквідувати загоряння буде складніше. Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню (камінів, газових плит).
2. На ялинку не можна встановлювати свічі й бенгальські вогні, особливо в поєднанні зі “снігом” із вати і паперовими іграшками. При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, що мають протипожежну обробку (ця інформація вказується на упаковці).
3. Варто дотримуватись і правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправні й не сертифіковані електроприлади. Діти не повинні мати доступ до проводів і розеток.
4. Щоб ялинка не могла перекинутися й поранити дитину, вона повинна бути правильно зібрана й надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені. Збирати штучну ялинку потрібно відповідно до інструкції, і в процесі установки, складання ялинки, не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються – бантами, шишками, кулями зі склопластику і т.п.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ
використовувати піротехнічні засоби.
Правила безпеки під час проведення масових заходів
Найбільша небезпека в місцях скупчення великої кількості людей — масова паніка та втеча натовпу. У натовпі люди змінюються. Охоплені панікою, вони думають тільки про власний порятунок. Паніка може виникнути під час пожежі, бійки, аварії. Це може трапитись навіть при вимкненні світла. Всіма засобами боріться з панікою.
Поведінка під час виникнення паніки
Не робіть різких рухів, не бігайте, не галасуйте. Головне — не дозволяйте емоціям скувати твою волю та відібрати всіляку можливість діяти розумно і цілеспрямовано. Необхідно, щоб голова була ясною.
Звільніться від довгого шарфа, щоб уникнути задушення.
Застебніть на одязі всі ґудзики та «блискавки», щоб ні за що у натовпі не зачепитися.
Руки завжди тримайте вільними, зігнутими у ліктях та притиснутими до тіла.
Не чіпляйтеся за дерева, стовпи, огорожі, щоб не зламати руки.
Міцно тримайтеся на ногах, уникайте падіння.
Впавши на землю, скрутіться у клубок «калачиком», ляжте на бік, закрийте руками голову та потилицю.
Опинившись на землі, спробуйте негайно підвестися. Встаючи, підтягніть до себе руки та ноги, різко підніміться вперед та вгору.
У натовпі захищайте груди піднятими ліктями.
Ніколи не намагайтеся йти проти натовпу, вибирайтеся з нього вздовж напрямку руху. Небезпечні: вітрини, грати, стовпи, дерева — все нерухоме.
Не можна:
чіплятися руками за щось;
намагатися підняти речі, що впали на землю.
Треба:
застібнутися;
викинути сумку, парасольку;
руки повинні бути вільними.
Якщо натовп потяг вас– не чиніть йому опору.
Правила поведінки на льоду
На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0° С):
– для одного пішохода – лід синюватого, або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см;
– для групи людей (масові переправи пішки) — товщиною не менше 15 см, при масовому катанні на ковзанах – 25 см;
– для переправи вантажного автомобіля – 35-55 см, трактора – 40-60 см.
Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком при товщині 12 см.
Міцність льоду пропонується перевіряти пішньою. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, траву та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.
Під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метрів один від одного і уважно стежити за тим, хто іде попереду.
Переходити водойми на лижах дозволяється тільки після перевірки міцності льоду. З метою забезпечення безпеки при пересуванні на лижах по льоду необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок з кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.
Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.
СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ
кататися на льоду дітям без нагляду дорослих, або самостійно виходити на лід.