четвер, 29 грудня 2016 р.

Шановні батьки та діти!

Результат пошуку зображень за запитом "новий рік 2017"

Вітаю з початком зимових канікул (03.01-09.01;  10 - на навчання)
Бажаю гарно відпочити і набратися сил та енергії, щоб долати сходинки навчання)))

Безпека під час Новорічних, Різдвяних свят та на зимових канікулах

Незабаром новорічні свята, які принесуть в кожний дім радість та надії, на кращі зміни в житті.Нагадуємо вимоги правил безпеки під час святкування Новорічних і Різдвяних свят та на зимових канікулах.

Правила пожежної безпеки
1. Пожежній безпеці ялинки варто приділити особливу увагу. Адже Новий рік – це свічі, хлопавки й вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. Причому штучні при цьому ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й “розтікаються”, а виходить, ліквідувати загоряння буде складніше. Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню (камінів, газових плит).
2. На ялинку не можна встановлювати свічі й бенгальські вогні, особливо в поєднанні зі “снігом” із вати і паперовими іграшками. При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, що мають протипожежну обробку (ця інформація вказується на упаковці).
3. Варто дотримуватись і правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправні й не сертифіковані електроприлади. Діти не повинні мати доступ до проводів і розеток.
4. Щоб ялинка не могла перекинутися й поранити дитину, вона повинна бути правильно зібрана й надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені. Збирати штучну ялинку потрібно відповідно до інструкції, і в процесі установки, складання ялинки, не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються – бантами, шишками, кулями зі склопластику і т.п.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ 
використовувати піротехнічні засоби.
Правила безпеки під час проведення масових заходів
Найбільша небезпека в місцях скупчення великої кількості людей — масова паніка та втеча натовпу. У натовпі люди змінюються. Охоплені панікою, вони думають тільки про власний порятунок. Паніка може виникнути під час пожежі, бійки, аварії. Це може трапитись навіть при вимкненні світла. Всіма засобами боріться з панікою.
Поведінка під час виникнення паніки
Не робіть різких рухів, не бігайте, не галасуйте. Головне — не дозволяйте емоціям скувати твою волю та відібрати всіляку можливість діяти розумно і цілеспрямовано. Необхідно, щоб голова була ясною.
Звільніться від довгого шарфа, щоб уникнути задушення.
Застебніть на одязі всі ґудзики та «блискавки», щоб ні за що у натовпі не зачепитися.
Руки завжди тримайте вільними, зігнутими у ліктях та притиснутими до тіла.
Не чіпляйтеся за дерева, стовпи, огорожі, щоб не зламати руки.
Міцно тримайтеся на ногах, уникайте падіння.
Впавши на землю, скрутіться у клубок «калачиком», ляжте на бік, закрийте руками голову та потилицю.
Опинившись на землі, спробуйте негайно підвестися. Встаючи, підтягніть до себе руки та ноги, різко підніміться вперед та вгору.
У натовпі захищайте груди піднятими ліктями.
Ніколи не намагайтеся йти проти натовпу, вибирайтеся з нього вздовж напрямку руху. Небезпечні: вітрини, грати, стовпи, дерева — все нерухоме.
Не можна:
чіплятися руками за щось;
намагатися підняти речі, що впали на землю.
Треба:
застібнутися;
викинути сумку, парасольку;
руки повинні бути вільними.
Якщо натовп потяг вас– не чиніть йому опору.
Правила поведінки на льоду
На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0° С):
– для одного пішохода – лід синюватого, або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см;
– для групи людей (масові переправи пішки) — товщиною не менше 15 см, при масовому катанні на ковзанах – 25 см;
– для переправи вантажного автомобіля – 35-55 см, трактора – 40-60 см.
Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком при товщині 12 см.
Міцність льоду пропонується перевіряти пішньою. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, траву та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.
Під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метрів один від одного і уважно стежити за тим, хто іде попереду.
Переходити водойми на лижах дозволяється тільки після перевірки міцності льоду. З метою забезпечення безпеки при пересуванні на лижах по льоду необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок з кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.
Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.
СУВОРО  ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ
кататися на льоду дітям без нагляду дорослих, або самостійно виходити на лід.

пʼятниця, 9 грудня 2016 р.


Сім порад лікаря про те, що треба і чого не треба робити в канікули

Порада перша - заздалегідь продумайте, як будуть організовані канікули? Якщо у вас є можливість поїхати з дитиною в будинок відпочинку або санаторій - це здорово!
Нагадую, що тривалість безперервного заняття за комп'ютером для дітей у віці з 7-12 років складає 20 хвилин, а старше - не більше півгодини.
Порада друга - прогулянки, ігри і спортивні заняття на свіжому повітрі - ось кращий відпочинок після шкільних занять. Перебування на свіжому повітрі як можна далі від проїжджих доріг, транспорту, промислових підприємств.
Порада третя - постарайтеся зробити все від вас залежне, щоб уберегти дитину. Пам'ятайте, що в канікули збільшується ризик не лише вуличного, але і побутового травматизму. Поговоріть з дитиною про це.
Порада четверта - необхідно дотримувати режим дня, але можливі деякі відхилення від режиму. Чим молодше за віком дитина, тим більше часу вимагається його мозку і всьому організму, щоб повністю відновити працездатність. Тому потреба уві сні в зимовий час - збільшується.
Порада п'ята - щоб канікули стали часом відновлення і накопичення сил вашого дитяти, необхідно, щоб в його раціоні була достатні кількість молочних і м'ясних продуктів, овочів, фруктів. «Що може бути корисніше, Ніж овочів бальзам і фруктів сік? Вони цілющі від всіх хвороб, І життя нашого подовжують термін.» Авіценна
Порада шоста - скористайтеся канікулами, щоб проконсультуватися у педіатра, окуліста, стоматолога, ортопеда. Часто хворіючому дитяті незайве буде провести курс лікувальних процедур. Комплекс вправ для корекції постави.

Порада сьома - канікули - самий відповідний час для екскурсій, відвідин музеїв. Проте у всьому потрібна міра. Не забувайте, що відвідини дитячих свят і видовищних заходів таять в собі і ризик інфекційних захворювань, особливо в період епідеміологічного неблагополуччя.

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Запали свічку пам'яті жертвам Голодомору

Схиліться! Свічку запаліть. 
Хто у молитві, хто у серці чуйте, 
Як кам’яніє краю біль століть. 
Навіки до тридцятих ми прикуті.
 У 4-ту суботу листопада щороку
О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається
акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні. 


понеділок, 14 листопада 2016 р.

 21.11 переказ твору Лесі Ворониної "Таємне товариство боягузів, або засіб від переляку №9" (розділи 1-5)
 http://zosh19sumy.ucoz.ua/book/Voronina.pdf

неділя, 30 жовтня 2016 р.

Схеми кротких записів задач, які розв’язуються дією додавання, зображую на рожевому фоні; віднімання – блакитному; множення – бежевому; ділення – зеленому. 

Результат пошуку зображень за запитом "короткий запис задач 2 клас"
Результат пошуку зображень за запитом "короткий запис задач 2 клас"

Музичні казки. Ніна Найдич
       Разом з дитиною прослухайте аудіозапис казок   «Шварценеггер та осіння пісня», «Про кота Василя Тимофійовича та його друга Емілія»( на вибір) за посиланням http://www.ex.ua/103322640. Учень має переказати одну з даних казок. 

вівторок, 6 вересня 2016 р.

ВИКОНУЄМО ЗВУКОВИЙ АНАЛІЗ СЛОВА – ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Діти навчилися ділити слово на склади, звуки. Тепер засвоюють звуковий аналіз слів. Тому для успішного виконання домашніх завдань з дітьми вам потрібно знати слідуюче:
1. Вимовляйте слово чітко, проспівуючи й визначте голосні звуки по порядку (наприклад:
миска – мииис – кааа, голосні звуки – [и], [а]). Не вставляйте між голосними додатково сполучник і – це може запутати дитину (наприклад: вази – не [а] і [и], а просто [а], [и]). Одночасно спитайте, скільки складів й повторіть правило: скільки в слові голосних, стільки ж і складів.
2. Виділіть перший звук (назвати його не [ве] ,а [в], не [зе], а [з]).
3. Виділіть всі послідуючі звуки, чітко їх називаючи (якщо є м’який знак, то вимовляти потрібно м’яко, а не твердо, наприклад: ліс, перший звук [ль], а не [л].
4. По мірі назви звуків викладайте позначення кожного звуку (голосний – позначається кружечком – О, твердий приголосний – одна рисочка, м’який приголосний дві рисочки =.
мак   — О —
сало   — О — О
хліб   —  = О —
 Пам’ятайте: одна й та ж  сама буква може позначати два різних звуки – твердий і м’який. Наприклад: дим- дім, лоб-льох.
- У парах слів буквене позначення однакове – д, л а звукове різне ([д – дь], [л-ль]);
- В українській мові налічується 10 м’яких приголосних звуків: [дь], [зь], [нь], [рь], [сь], [ть], [ць], [дзь], [йь], [ль];
- Решта звуків – тверді;
- Звук [й] – тільки м’який;
- Звуки [ч], [щ] – тільки тверді;
- Звук [щ] завжди позначає два звуки [шч];
- В системі голосних в українській мові є  6 звуків: [а], [о], [у], [е], [и], [і]. На письмі вони позначаються буквами: о, у, е, и, і, я, ю, є, ї;
- Букви я, ю, є на початку та в середині слова, після голосного в кінці слова позначають два звуки ([й]+[а]= [я], [й]+[у]= [ю], [й]+[е] =[є]). Наприклад: яма (йама) ,юшка (йушка), єнот (йенот), їжак (йіжак), маєток (майеток);
- Буква ї завжди позначає 2 звуки: їм (йім), напоїв (напойів);

 ПОДВІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ БУКВ Я, Ю, Є, Ї, МОЖНА ПОКАЗАТИ СХЕМАТИЧНО:

 - М’якість приголосних позначається ще буквою і та м’яким знаком, який окремого звуку не позначає. Наприклад: ліс (льіс), кіт (кьіт), сім (сьім), сіль (сьіль), льох (льох).
Якщо дитина пропустила якісь букви, не вказуйте зразу на них, дайте спочатку їй самій знайти помилку.
Обов’язково похваліть дитину, порадійте її успіху.

неділя, 4 вересня 2016 р.

Трудове навчання

Збираймо природний матеріал!
  Листя, стеблинки квітів, квіти, гілочки дерев, насіння тощо. Обережно перебрати та засушити.  Матеріал знадобиться через 2-3 тижні. Буде використовуватися протягом наступних 4-х уроків.

Результат пошуку зображень за запитом "поробки з природного матеріалу для дітей"
Приклад оформлення домашньої роботи з укр.мови:

вівторок, 21 червня 2016 р.



ЛІТО
Перший місяць літа вже добігає кінця. Діти встигли відпочити від шкільних навантажень і неабияк призабути пройдене. Зараз найзручніший час починативиконувати  шкільні завдання на літо і відновлювати заняття з дітьми. У цих літніх уроках величезна користь, адже індивідуальні заняття вдома кожному дають шанс підучити те, що було погано засвоєно в минулому році, а значить, можливість почати новий навчальний рік більш впевненим у своїх силах.
Поради батькам щодо ефективних занять в період літніх канікул:
  1. Заняття проводьте на свіжому повітрі в першій половині дня.
  2. Організуйте повторення шкільного матеріалу у вигляді гри, ненав’язливо. Наприклад, нехай дитина буде вчителем і проведе урок, а ви будете учнем.
  3. Важливо не перевтомлювати дитину, але заняття включіть в повсякденне життя.
  4. Пропонуйте дитині більше читати для розширення словникового запасу. Для цього підійдуть будь-які твори, які дитина сама вибере.

Але пам’ятайте, що перш за все літні канікули надаються для відпочинку і оздоровлення.

понеділок, 16 травня 2016 р.

Для лагеря принести ксерокопию свидетельства о рождении ( в файле)!!!
Стоимоть 1 день- 25 грн
Реквизиты на лагерь ( для себя сделайте ксерокопию):
Получатель:
ЛКП «Комбинат школьного питания»
АБ «Укргазбанк», г. Киев, МФО 320478,
р̷ с 260072423637, ЕДРПО 21817202
Оплата за питание Ф.И.О. (ребенка) в детском

 лагере школы №13

понеділок, 18 квітня 2016 р.

Міністерство освіти і науки України у зв’язку із численними зверненнями громадян щодо оформлення медичної довідки для зарахування дітей до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів просить звернути увагу територіальних органів охорони здоров’я на таке (лист МОНУ №1/9-139 від 18.03.2016).

            Доводимо також до відома, що згідно із Законами України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (статті 12 і 15) та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 27), з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні профілактичні щеплення є обов’язковими. Дітям, які не отримали  профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям  проведено  з  порушенням установлених  строків у зв’язку з медичними протипоказаннями,  при благополучній  епідемічній  ситуації   за   рішенням  консиліуму відповідних лікарів  вони можуть  бути  прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.
Питання щодо відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією (для зарахування до загальноосвітнього навчального закладу – із залученням епідеміолога).
З огляду на зазначене, керівник навчального закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка, а для дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (незалежно від причин), додатково подається висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, у якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад.

Якщо лікарсько-консультативна комісія приймає рішення щодо заборони відвідування дитиною, у якої відсутні профілактичні щеплення, навчального закладу (при складній епідеміологічній ситуації та (або)  індивідуальних показниках), то питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішується місцевими органами управління освітою.

неділя, 3 квітня 2016 р.

Працюємо на весняних канікулах!
Післябуквар - с. 5-10
Прочитати оповідання, казку (на вибір із домашньої бібліотеки) та вміти переказати її.
Лічба в межах 100.
Додавання і віднімання виду:14+1, 10+3, 14-4, 13-10; та з переходом через десяток 9+2, 13-6.

пʼятниця, 29 січня 2016 р.

Додаткові канікули  20.01 - 07.02

З метою збереження здоров'я школярів, профілактики та ефективної протидії поширенню захворювань на Грип та ГРВІ виконавчий комітет Лисичанської міської ради прийняв рішення про додаткові канікули.

Нагадую, що у 1-му класі домашні завдання не задаються (Лист МОН № 1/9-72 від 28.01.14 року)!!! За власним бажанням Ви можете працювати з дитиною вдома.
Перелік завдань для можливого виконання: 
1. Усно
2.Списати в чернетку( Веселе - назва села, пиши з великої літери!) :
3. Вклеїти в записник. Повторити правило знаходження невідомого доданка (наведено нижче):



середа, 20 січня 2016 р.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
№ 2 від 06 січня 2015 року
Щодо заходів безпеки у навчальних закладах
З метою здійснення заходів безпеки у місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів та студентської молоді наказую:
1. Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій, професійно-технічним та вищим навчальним закладам, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки:
1.1. Довести до відома керівників дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, структурних підрозділів професійно-технічних та вищих навчальних закладів заходи щодо забезпечення безпеки під час навчально-виховного процесу.
1.2. Провести комплекс заходів з організації і забезпечення збереження життя та здоров'я всіх учасників навчально-виховного процесу у закладах освіти.
1.3. Постійно проводити роз'яснювальну роботу з вихованцями, учнями, студентами, працівниками навчальних закладів та батьківською громадськістю за участю співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів, учасників бойових дій у зоні АТО, волонтерів щодо правил поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів.
1.4. Розробити та розповсюдити серед учнів, студентів, педагогічних та науково-педагогічних працівників пам'ятку із правил поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами, у тому числі замаскованими під них речами (на сайті Міністерства розміщено інформаційні матеріали з питань безпеки в закладах освіти: www.mon.gov/ua/hotline).
1.5. Обмежити доступ на територію закладів освіти осіб, які не задіяні в проведенні навчально-виховного процесу, та посилити контроль за недопущенням внесення до приміщень навчальних закладів вибухонебезпечних та інших предметів, що можуть становити загрозу здоров'ю і життю дітей та працівників.
1.6. Посилити охорону навчальних закладів, особливо в регіонах з підвищеним ризиком екстремістських та терористичних проявів, за сприяння батьківської спільноти, громадськості, волонтерів.
1.7. Забезпечити оперативне інформування силових та інших структур у разі виявлення у навчальних закладах та на прилеглих до них територіях зброї, боєприпасів, вибухових речовин.
Міністр       Сергій Квіт

вівторок, 19 січня 2016 р.

22 січня, п’ятниця
День Соборності (день Злуки)
Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 
1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
На виконання Указу Президента України "Про відзначення у 2016 році Дня Соборності України" (№ 731 від 30 грудня 2015 року) з метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу Міністерство освіти і науки України рекомендує 18 – 22 січня 2016 року провести в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах Урок Соборності "Єднання заради Незалежності" та інші тематичні заходи.
Для відзначення ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ учні ЗОШ №13 мають прийди до школи 22 січня о 10.30.
Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!
Увага! Додаткові канікули з 20.01 до 31.01.
Завдання з математики.
1. За підручником в чернетках:
С.58 №4 (пис.)
С.59 №1 (усно), 2 (пис.)
С.61№ 4, 5 (пис.)
С.62 № 1, 2 (усно)
С.63 №6 (усно)
С.65 № 5, 6 (пис.)

С. 73 №7 (усно)
2. Вклеїти в "Записник учня":



Завдання з письма в чернетках.
1.Спиши, вставляючи пропущені літери.
2. Списати: