пʼятниця, 30 січня 2015 р.


МЕТОДИЧНІ ПОРАДИ ДЛЯ РОБОТИ З РОЗВИТКУ ДРІБНОЇ МОТОРИКИ ПАЛЬЦІВ РУК У ДІТЕЙ

Роботу з розвитку рухів пальців і кисті рук варто проводити систематично по 2-5 хв. щодня. Спочатку діти зазнають труднощів у виконанні багатьох вправ. Тому опрацьовуються рухи поступово й спочатку виконуються пасивно, за допомогою дорослих у повільному темпі. Темп і кількість повторень поступово збільшуються. Дорослі стежать за правильною постановкою кисті руки дитини й чіткістю перемикання з одного руху на інший. Вказівки повинні бути спокійними, доброзичливими, точними.
Всі ми в дитинстві робили "Сороку-Ворону", "Ладусі", всі боялися "Рогату козу", але повторювали її та лякали батьків. Пам'ятаєте?
Але не всі з нас знають, у чому сенс таких вправ. А виявляється і, навіть доказано вченими, що тонкі рухи пальців рук позитивно впливають на розвиток дитячої звуковимови та загальних інтелектуальних здібностей.
Вправи:
1. «Ми писали, ми писали...»
По черзі ритмічно стискаємо і розтискаємо пальці рук.
 2. Рахуємо пальчики
Голосно лічимо пальчики і при цьому їх загинаємо.
3. Гра на музичних інструментах
Імітуємо пальцями гру на музичних інструментах: піаніно,сопілці.
4. Пташки
  Великі пальці зчепити в замок, долоні повернути до себе. Потім пальці, що залишилися, зімкнути  і синхронно рухати ними, зображуючи крила птахів.
5. Квітка
Зімкнути пучки пальців обох рук, долоні округлити, зображуючи бутон квітки.  Потім  нижні  частини долонь зімкнути,  пальці    широко    розкрити, зображуючи квітку з розкритими пелюстками.
Ми ділили апельсин –
Нас багато, він – один;
Оця скибка – для їжа,
Оця скибка – для стрижа,
Оця скибка – для котят,
оця скибка – для качат,
Оця скибка – для бобра,
Ну, а вовку – кожура.
Він сердитий – ой, біда!
Розбігайся, хто куди!